Informace, dotazy, objednávky: keramikaletovice@post.cz, mob.: 734 103 000

Otevřeno Po-Pá 6:30 - 15:00 hod. (pauza 11:30 - 12:30 hod.). So po domluvě.

Kachlová kamna, pece, sporáky a krby

Kachlová kamna se stávají nedílnou součásti moderních i klasických interiéru nejenom pro svou dekorativní, ale především pro svoje tepelné vlastnosti z niž nejdůležitější je sálavý princip ohřevu místnosti, výborné akumulační vlastnosti a vysoká účinnost spotřebiče. Při správném způsobu topení a údržbě se kachlová kamna stanou nedílnou součástí obytných prostor na mnoho let.

Naše firma vyrábí již od roku 1991 keramické kachle na kachlová kamna, kachlové sporáky a obestavby krbových vložek. Tradice výroby keramických kachlů sahá v Letovicích až do roku 1900 kdy byla založena akciová společnost na výrobu keramických kachlů, šamotových desek a hlín.

Keramicke kachle vyrábíme klasickým ručním formováním, které má v naší firmě tradici nebo litou technologií v novějším provedení u jednotlivých vzorů. Keramicke kachle nabízíme ve dvou formátech a to 19x21 cm nebo 22x22cm a také je na objednání zabrušujeme - kalibrujeme. Keramicke kachle vyrábíme v matných uměleckých glazurách nebo v klasických lesklých glazurách. V současné době nabízíme 16 vzorů a 16 glazur v různých kombinacích.

Ke kachlím nabízíme kompletní sady spodních soklů i horních říms v různých velikostech, dále keramické lavice a ke každému vzoru kachle rovné, rohové, průduchové, větrací a půlené. Pokud zákazník požaduje kachlová kamna bez glazury tak vyrábíme i kachle omítací.

Zákazníkům doporučujeme návštěvu v naší firmě a zhlédnutí keramiky v naší prodejně nebo skladech. Klasická ruční keramika má svá specifika jelikož každá kachle vyrobená tímto způsobem je originál a jednotlivé kusy se od sebe více či méně drobně odlišují a v tom je také její neopakovatelné kouzlo.

  • Barevný odstín: naprostá shoda v odstínu není prakticky možná vzhledem k technologii ruční výroby, proto se povolují barevné odchylky u jednotlivých kachlů i celých souborů. Barevné odstíny je nutné vyrovnat odborným seskupením, tzv. kolorováním.
  • Glazura: musí být stejnoměrně a dobře vytavena a dobře spojena s povrchem střepu. U lesklých typů glazur záměrně vznikají trhlinky, které jsou součástí výtvarného zpracování kachle tzv. hárys, jehož velikost a struktura se liší podle typu použité glazury.
  • Úprava kachlů: Keramické kachle nekalibrované je nutné při stavbě mírně dobrousit kamnářským brusem. Keramické kachlové římsy a sokly mají po svém obvodu okraj (osazení), které je nutno odstranit při konečné realizaci kachlového topidla. 

Kachlová kamna, kachlové sporáky, pece i obestavby krbových vložek doporučujeme, aby při jejich realizaci stavbu prováděla spíše odborná firma. Pokud je zručný kutil, zvládne po prostudovaní odborné literatury stavby kamen i on. Naše firma se zaměřuje na výrobu keramických kachlí a vnitřních vyzdívek a doporučuje kamnářské firmy, které návrhy a realizace provádějí. Po vzájemné dohodě se zákazníkem některé stavby také realizujeme.

Pro zájemce můžeme připravit i formovací a licí hmotu na výrobu vlastních keramických kachlů.

Kontaktujte nás

Šamotové desky, plátky a cihly

Naše firma dále vyrábí šamotové desky, plátky, cihly a hlíny použitelné na kachlová kamna, kachlové sporáky, obestavby krbových vložek, venkovních krbů, ohnišť, udíren nebo opravy kotlů. Šamotové plátky a desky se vyrábějí v síle od 2 do 6 cm a délkách od 25 do 60 cm. (podrobněji uvedené v ceníku) Nabízíme také kamnářský jíl, kamnářský tmel. Šamotové pláty a desky jsou tažené, cihly a cihly s perodrážkou jsou lisované. Šamotové plátky mají vysokou žárovou odolnost a velmi dobré tepelně akumulační vlastnosti.

Komíny keramické - komínové systémy

Komíny keramické třísložkové - zděné komíny jsou určeny pro odvod spalin pro různé druhy paliv (dřevo tvrdé i měkké, dřevní brikety, uhlí, pelety...). Komíny je možné použít na kamna, kotle, sporáky, kachlová kamna, krbové vložky, kachlové pece, krbová kamna...

Komíny keramické třísložkové - zděné komíny se skládají z lehčených betonových (keramzitových) tvárnic, keramických (šamotových) vložek, tepelné izolace a potřebných komponentů (kondenzační jímka, krycí hlava, nerezová stříška, kontrolní dvířka, větrací mřížka...)

Komínové vložky

Od roku 1991 vyrábíme keramické komínové vložky o průměrech 140, 160, 180 a 200 mm. Základní komínové vložky se vyrábějí o jednotné délce 330 mm. K těmto základním tvarům se vyrábějí komínové tvarovky (odbočky) o délce 330 mm s variantami - čistící tvarovka (dvířka) a tvarovka zaústění (spotřebič).

Komínové vložky a tvarovky vyrábíme od roku 1999 se sílou stěny do 20mm. Pro odvod komínových spalin z krbů se vyrábí i odbočky na průměry 160, 180 a 200mm pod úhlem 45° a délce 660mm.

Vyrábíme komínové vložky a tvarovky s teplotní odolností T600 (A1N1) na komíny s přirozeným tahem.

Komínové tvárnice

Od roku 2005 vyrábíme komínové tvárnice z lehčeného betonu (keramzitové) o rozměrech 380x380x250mm (roxory do 12mm), dodáváme také komínové tvárnice 400x400x250mm (roxory do 20mm) a 320x320x250mm (roxory do 16mm). Komínové tvárnice jsou určené pro průměr komínové vložky 200mm, 180mm, 160mm nebo 140mm. Komínové tvárnice jsou uzpůsobeny pro odvětrávání izolace a instalaci železných výstuží (roxory). Imitace cihel (prstýnky) vyrábíme v rozměrech 38x38 cm (červené, černé a hnědé).

Komínová izolace (600°C)

Ke keramzitovým komínovým tvárnicím a keramickým komínovým vložkám dodáváme certifikovanou nehořlavou komínovou izolaci (600°C) s tuhostí a objemovou hmotností určené pro komínové systémy a komínové vložky T600 (A1N1).

Komínové komponenty

Ke komínům nabízíme pozinkovaná dvířka s vnitřní izolací (RUG), kondenzační jímku s vývodem pro stékání kondenzátu, nerezovou odvětrávací mřížku, vystuženou betonovou krycí desku (hlavu) přizpůsobenou na odvětrávání komínové izolace a nerezový nástavec na komín (stříšku). Pro vnější úpravu komína vyrábíme i okrasné komínové prstýnky. Na spojování komínových vložek vyrábíme žáruvzdorný tmel.

Komínové komponenty (komínové vložky, komínové tvárnice, komínová izolace a doplňky) dodáváme i samostatně.

KERAMIKA LETOVICE, s.r.o.

Nádražní 6
679 61 LETOVICE

Pracovní doba Po-Pá:
6:30 - 15:00 hod.
11:30 - 12:30 hod. - polední pauza
Sobota po domluvě (8:00 - 11:00 hod.).